Law Corporation & Compensation Centre
kancelaria@legalcorp.pl

Windykacja w USA – odzyskiwanie należności w Ameryce

Strona główna Blog Windykacja w USA – odzyskiwanie należności w Ameryce

Windykacja w USA - odzyskiwanie należności w Ameryce

Windykacja w USA przysparza ci problemów? Masz dłużnika w USA? Firma z ameryki nie płaci ci należności? Spółka z Wyoming, Delaware czy też z Nevady lub innego stanu nie chce zapłacić ci twoich pieniędzy? To nie jest już żaden problem. LegalCorp może ci pomóc w windykacji w USA. Zajmujemy się kompleksową obsługą polskich podmiotów gospodarczych w procedurze windykacyjnej od spółek i firm z USA. Jeśli masz amerykańskiego dłużnika, skontaktuj się z nami.

Windykacja w USA – procedury

Pierwszym krokiem jest kontakt z nami (dane kontaktowe tutaj) i przekazanie nam takich informacji jak nazwa dłużnika wraz z adresem, kwota zadłużenia w dowolnej walucie, podstawa zadłużenia (faktura, umowa etc.), termin płatności długu oraz inne istotne informacje. Warto też napisać czy były próby kontaktu z dłużnikiem i jak na te próby kontaktu dłużnik reagował oraz wszelkie inne istotne informacji. My w 24-48 godzin w dni robocze zbadamy sprawę i wycenimy ją. Następnie przekażemy wierzycielowi wszelkie niezbędne informacje.

Windykacja w USA – nasze wynagrodzenie

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych ani też innych opłat stałych. Nasze wynagrodzenie jest tylko i wyłącznie prowizyjne. Prowizja to umówiony na wstępie procent od otrzymanych od dłużnika kwot. Prowizja pobierana jest na podstawie faktury VAT wystawionej dopiero w chwili, gdy wierzyciel ma już swoje pieniądze na swoim rachunku bankowym. Nie prowadzimy też inkasa. Wszelkie spłaty długu następują na konto bankowe wierzyciela, nie przechodzą przez nasze ręce, nie jesteśmy pośrednikami w płatności. Wszystko jest więc bezpieczne dla wierzyciela.

Windykacja w USA – jak pracujemy

Procedura windykacyjna zaczyna się w taki sam sposób zarówno w Polsce jak i w Europie i w tym przypadku w USA a mianowicie od nawiązania kontaktu z dłużnikiem. Staramy się z nim skontaktować telefonicznie, poprzez e-mail oraz listownie poprzez list zwykły i list polecony. Następnie rozmawiamy z dłużnikiem i staramy się ustalić harmonogram spłat. Jeśli po 30 dniach nie ma możliwości dojścia do porozumienia z dłużnikiem to zwracamy się do wierzyciela z pytaniem, czy chce wystąpić na drogę sądową. Jeśli zdecyduje się na wystąpienie na drogę sądową to przygotowujemy pozew i kierujemy go do właściwego miejscowo sądu. Następnie z wyrokiem sądu ponownie kontaktujemy się z dłużnikiem. Jeśli nadal wykazuje opór, sprawę kierujemy do egzekucji, którą w USA przeprowadzają prywatne firmy (nie państwowi komornicy).

Windykacja w USA – nasze doświadczenia

Z doświadczeń możemy powiedzieć, że większość sporów kończy się na etapie polubownym. Bardzo duże koszty prawne w USA powodują, że dłużnicy nie chcą toczyć sporów sądowych i w znacznie większym stopniu niż jest to w Polsce decydują się na dobrowolną spłatę. Druga kwestia, znaczna większość niespłaconych długów to długi typu „nie będę płacił osobie z drugiego końca świata, pewnie odpuści”. Gdy dłużnik widzi, że sprawę przejęła profesjonalna firma to prawie zawsze decyduje się na dobrowolną spłatę. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z naszych usług, co przyśpiesza znacząco termin otrzymania swoich pieniędzy.