Law Corporation & Compensation Centre
kancelaria@legalcorp.pl

Rachunek bankowy w Liechtensteinie

Strona główna Blog Rachunek bankowy w Liechtensteinie

Rachunek bankowy w Liechtensteinie

Korporacja Prawna  zawiązała współpracę z bankiem w Liechtensteinie. Dzięki tej nawiązanej współpracy jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom możliwość założenia kont bankowych w tym najbardziej przyjaznym dla bankowości miejscu świata.

Liechtenstein jest to małe leżące u podnóża Alp państwo położone w zachodniej Europie. Liechtenstein graniczy z dwoma krajami: Szwajcarią i Austrią. Stolicą Liechtensteinu jest Vaduz. Księstwo Liechtensteinu jest krajem podwójnie śródlądowym. Liechtenstein należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz do strefy Schengen. Liechtenstein ustrojowo stanowi monarchię konstytucyjną. Językiem urzędowym Liechtensteinu jest język niemiecki. Księstwo Liechtensteinu jest jednym z najbardziej bogatych państw świata. Produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca Liechtensteinu wynosił w 2009 roku $ 89.4k. Liechtenstein, ze względu na wyjątkowo niskie podatki oraz bardzo liberalną politykę względem depozytów bankowych, jest uważany za raj podatkowy.

Współpraca, jaką nawiązaliśmy umożliwia klientom Korporacji Prawnej  zakładanie rachunków bankowych i dostęp do narzędzi inwestycyjnych we współpracującym banku w Liechtensteinie. Rachunek bankowy może zostać otworzony przy minimum formalności na podstawie notarialnie potwierdzonych dokumentów i w sposób korespondencyjny dla klientów posługujących się paszportami UE. Otwarcie konta bankowego w Księstwie Liechtenstein wiąże się również z niewielkim jak na Liechtenstein zaangażowaniem środków finansowych. Miejscowe prawo bankowe i przepisy bankowe zapewniają klientom banku w Liechtensteinie niespotykanie wysoki poziom poufności zgromadzonych środków. Rachunek bankowy w Księstwie Liechtensteinu gwarantuje także bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Takie konto bankowe dodatkowo umożliwia zredukowania obciążeń fiskalnych od zysków kapitałowych.

W celu nawiązania rozmów o otwarciu rachunku bankowego w Księstwie Liechtensteinu, prosimy o kontakt na nasz adres e-mail.