Law Corporation & Compensation Centre
kancelaria@legalcorp.pl

Hawana, Kuba – biznes na Kubie

Strona główna Blog Hawana, Kuba – biznes na Kubie

Hawana, Kuba - biznes na Kubie

Kancelaria LegalCorp oferuje pomoc kierowaną do polskich przedsiębiorców, którzy zainteresowani są współpracą z Kubańczykami, kubańskimi firmami i przedsiębiorcami, eksportem towarów na Kubę czy też importem towarów z Kuby, przedstawicielstwem handlowym na Kubie i wszelkiego rodzaju działalnością biznesową na Kubie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii LegalCorp dotyczącej wymiany handlowej z Kubą.

Import towarów z Kuby

Kuba nie jest łatwym rynkiem, głównie ze względu na regulacje prawne i sterowanie gospodarką na szczeblu centralnym. Zakupy od przedsiębiorstw kubańskich zazwyczaj opierają się o decyzje polityczne Hawany i osobiste rozmowy z osobami decyzyjnymi. Jednak jest to rynek bardzo przyszłościowy z wieloma wysoko gatunkowymi towarami o atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu polskich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z importem kubańskich towarów do Polski. Służymy pomocą, doradztwem oraz osobistą obecnością w Hawanie.

Eksport towarów na Kubę

Kuba jest rynkiem niezwykle chłonnym zwłaszcza w sektorze turystyki. Brakuje tam praktycznie wszystkiego. Po ostatnich zmianach turystyka na Kubie przeżywa swoje najlepsze lata. Wystarczy spojrzeć na centrum Hawany i pnące się w górę szklane hotele. Z jednej strony dla osób, które kochają Hawanę i Stare Miasto to przykry widok, gdyż szklane wieżowce zaczynają szpecić ten urokliwy zakątek. Z drugiej natomiast strony to objaw tego, że coraz to więcej ludzi odwiedza Kubę a sektor turystyki przeżywa rozkwit. Na Kubie brakuje praktycznie wszystkiego i jest to genialna nisza dla polskich eksporterów. Turystyczny rynek kubański w obecnej chwili potrzebuje każde ilości drobiu, wyrobów mleczarskich, serów, owoców i warzyw. Ponadto w cenie są też meble, dobra luksusowe, tkaniny i inne produkty wykorzystywane w turystyce. Mimo tak lukratywnych perspektyw jest też jeden minus. Minusem tym jest centralnie sterowana gospodarka, przepisy faworyzujące lokalnych dostawców, ograniczenia handlowe i izolacja Kuby. Praktycznie nie ma możliwości kontaktu z kubańskimi przedsiębiorcami poprzez internet a do rozmów telefonicznych podchodzą nie ufnie i gwarantujemy, że telefonicznie nie uda się dograć szczegółów kontraktów. Konieczna jet osobista wizyta na Kubie. I tu z pomocą przychodzi kancelaria LegalCorp, która świadczy usługi pomocy polskim przedsiębiorcom bezpośrednio na Kubie. Jeśli interesuje Cię eksport towarów na Kubę, skontaktuj się z nami. Pomożemy na każdym etapie.

Przedstawiciel handlowy na Kubie

Oferujemy usługę przedstawiciela handlowego na Kubie w Hawanie i innych miejscowościach Kuby. Ze względu na ograniczony dostęp do internetu na Kubie oraz przyzwyczajenia Kubańczyków do zawierania umów twarzą w twarz, obecnie nie ma możliwości aby prowadzić wymianę handlową z Kubańczykami bez osobistej wizyty przedstawicieli przedsiębiorstwa na Kubie. Ponadto specyfikacja kubańskiego rynku oraz społeczne specyfikacje sprawiają, że należy wysyłać na tą piękną wyspę tylko przeszkolonych i obytych w procedurach pracowników. Jest to jednak drogie przedsięwzięcie, które i tak nie zawsze skończy się po myśli przedsiębiorcy.

Dlatego też oferujemy Państwu usługę skorzystania z naszych przedstawicieli handlowych na Kubie. Dzięki obyciu na lokalnym rynku, doświadczeniu w kontaktach z Kubańczykami, znajomością, politycznym powiązaniom i szerokim zakresem bazy pomocnych osób, misja handlowa przedstawiciela handlowego okazać się może bardziej owocna i tańsza niż wysyłanie własnego pracownika firmy. Zapraszamy więc zainteresowane podmioty do kontaktu w celu nawiązania stosunków handlowych z przedsiębiorstwami z Kuby.