Law Corporation & Compensation Centre
kancelaria@legalcorp.pl

Blog

Hawana, Kuba – biznes na Kubie

Kancelaria LegalCorp oferuje pomoc kierowaną do polskich przedsiębiorców, którzy zainteresowani są współpracą z Kubańczykami, kubańskimi firmami i przedsiębiorcami, eksportem towarów na Kubę czy też importem towarów z Kuby, przedstawicielstwem handlowym na Kubie i wszelkiego rodzaju działalnością biznesową na Kubie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii LegalCorp dotyczącej wymiany handlowej z Kubą.

Windykacja w USA – odzyskiwanie należności w Ameryce

Windykacja w USA przysparza ci problemów? Masz dłużnika w USA? Firma z ameryki nie płaci ci należności? Spółka z Wyoming, Delaware czy też z Nevady lub innego stanu nie chce zapłacić ci twoich pieniędzy? To nie jest już żaden problem. LegalCorp może ci pomóc w windykacji w USA. Zajmujemy się kompleksową obsługą polskich podmiotów gospodarczych w procedurze windykacyjnej od spółek i firm z USA. Jeśli masz amerykańskiego dłużnika, skontaktuj się z nami.

Poszukiwanie udziałowców

Jeśli chcesz poznać kto kryje się za daną spółką zagraniczną, także zarejestrowaną w krajach znanych jako raje podatkowe, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, gdzie pytać i gdzie szukać takich informacji możemy ci w tym pomóc. Dzięki rozbudowanej sieci zagranicznych źródeł w łatwy sposób możemy ustalić udziałowców czy też beneficjentów większości (niestety nie wszystkich) spółek zagranicznych.

Rachunek bankowy w Liechtensteinie

Korporacja Prawna  zawiązała współpracę z bankiem w Liechtensteinie. Dzięki tej nawiązanej współpracy jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom możliwość założenia kont bankowych w tym najbardziej przyjaznym dla bankowości miejscu świata.

Liechtenstein jest to małe leżące u podnóża Alp państwo położone w zachodniej Europie. Liechtenstein graniczy z dwoma krajami: Szwajcarią i Austrią. Stolicą Liechtensteinu jest Vaduz. Księstwo Liechtensteinu jest krajem podwójnie śródlądowym. Liechtenstein należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz do strefy Schengen. Liechtenstein ustrojowo stanowi monarchię konstytucyjną. Językiem urzędowym Liechtensteinu jest język niemiecki. Księstwo Liechtensteinu jest jednym z najbardziej bogatych państw świata. Produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca Liechtensteinu wynosił w 2009 roku $ 89.4k. Liechtenstein, ze względu na wyjątkowo niskie podatki oraz bardzo liberalną politykę względem depozytów bankowych, jest uważany za raj podatkowy.

StartUp with DelawareStartUp.org

Delaware has established a standing around the globe as the most effective and most business-friendly state in which to incorporate. More than 65 percent of Fortune 500 companies and over half of all U.S. publicly-traded firms are incorporated in the state of Delaware, and more start ups are incorporating in Delaware every day. Which are the benefits of incorporating in Delaware? The liability and legal protection of recognized corporate laws supplied to Delaware companies is just incomparable to what’s offered by any country in the country, which makes it the Incorporation Capital of the Whole World.

Końskie Smaczki – nowy Start-Up pod patronatem Legal Corp

Firma Końskie Smaczki to kolejna firma z branży związanej z końmi i z jeździectwem. Pomagamy firmie poprzez doradztwo prawne, doradztwo finansowe i promocję. Pomagamy budować markę i świadomość marki.

Firma Końskie Smaczki zajmuje się sprzedażą ciasteczek dla koni, cukierków dla koni, przysmaków dla koni i sprzętu elektronicznego do wykorzystania w stajni, transporcie i pracy z końmi. Firma cieszy się obecnie bardzo dużym udziałem w rynku i bardzo dużą znajomości marki poprzez akcje promocyjne na zawodach jeździeckich i w internecie oraz dzięki wsparciu zawodników w startach w różnych dyscyplinach jeździeckich.

Witold Pilecki info – społeczny Start-Up pod patronatem Legal Corp

Witold Pilecki to nasz polski narodowy bohater, który zgłosił się na ochotnika do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu (Auschwitz). Zorganizował tam ruch oporu. Następnie po brawurowej akcji uciekł wraz z kilkoma współwięźniami. Po ucieczce przygotował kilka raportów dla Aliantów, z czego najobszerniejszy, ten który powstał w 1945 roku we Włoszech. Liczył on 382 tysięcy znaków. Raport ten nazywa się „Raportem Witolda” i stanowi on nieoceniony materiał o okrucieństwach niemieckiego obozu Auschwitz.

Jak napisać pozew? Kilka bardzo przydatnych wskazówek

Jednym z częstszych problemów przystępując do postępowania sądowego jest zagadnienie i pytanie: jak napisać pozew? Pozew to najważniejszy dokument przy wytoczeniu powództwa. Powinien być napisany poprawnie i wyczerpująco, gdyż będzie nam towarzyszył przez całe postępowanie. Oczywiście w trakcie postępowanie będzie można składać dodatkowe informacje, oświadczenia i wnioski, jednak nie powinny one być sprzeczne czy w jakikolwiek sposób kolidować z treścią pozwu.

Kantarki.pl – nowy Start-Up pod patronatem Legal Corp

Kantarki.pl to nowy startup jakiemu pomaga Legal Corp w wystartowaniu na bardzo wymagającym rynku usług jeździeckich. Projekt ten zakłada produkcję kantarów (ta część rzędu końskiego, którą zakłada się na głowę konia na pastwisku czy też na padoku – nie mylić z ogłowiem). Kantary te będą spersonalizowane według wytycznych kupującego. Będzie można dobrać kolor i rozmiar a co najważniejsze, dzięki haftowi komputerowemu, będzie można umieścić na kantarze napis. Może to być imię konia bądź dowolny slogan lub hasło.